Ekologická úprava vody

Naša špecializácia

Ekologická úprava vody

Ponúkame ekologické riešenie, ktoré minimalizuje tvorbu a odstraňuje staré nánosy vodného kameňa. Jednoduchou inštaláciou EAL ® Mineral Water Doctor na prívod vody začína okamžitý efekt eliminácie rozpustených látok.

Ekologické riešenie pre každého

EAL ® Mineral Water Doctor vyrieši problém s vodným kameňom bez ohľadu na veľkosť stavby. Je dobrou voľbou pre domy, byty, bytové domy, obchodné a priemyselné prevádzky aj celé podniky.

Inštaláciou znížite spotrebu energie na prípravu teplej vody. Elimináciou vodného kameňa sa zvýši prestup tepla pri ohreve, čím dochádza k zníženiu spotreby energií. Voda bez vodného kameňa zároveň zvyšuje životnosť spotrebičov a zariadení na ohrev vody v domácnostiach aj priemysle.

Ako to celé funguje?

EAL ® Mineral Water Doctor eliminuje tvorbu a odstraňuje staré nánosy vodného kameňa jednoduchým fyzikálnym procesom. Nie je preto potrebné žiadne chemické čistenie a nedochádza k znečisťovaniu vôd. Navyše minimalizuje náklady na odstránenie vodného kameňa.

Voda v zariadení preteká cez prostredie zinkovej a medenej špirály, kde dochádza k premene minerálov vo vode. Anión kalcitu sa viaže s katiónmi zinku a vytvára sa tak uhličitan zinočnatý. Kalcit, teda uhličitan vápenatý je látka, ktorá má za následok vytváranie ťažko odstrániteľných usadenín vodného kameňa. Vyššie popísanou reakciou sa nemení tvrdosť vody. Mení sa len kryštalická štruktúra uhličitanu vápenatého. Namiesto kalcitu sa po prebehnutí reakcie vo vode nachádza aragonit. Je oveľa mäkší, neusádza sa na potrubiach či spotrebičoch, ale ľahko sa odplaví.

Dlhá životnosť EAL ® Mineral Water Doctor

EAL ® Mineral Water Doctor prinesie úsporu na nákladoch až do 20 %. Poteší vás aj jeho dlhá životnosť, ktorá je dosiahnutá modernou technológiou výroby a použitím kvalitných materiálov.

Kontaktujte nás

Záruka kvality

Certifikáty

Zaujímavé čítanie

Najnovšie články

X

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním.
Viacej o používaní súborov cookies.