Arboristi

Naša špecializácia

Arboristi

Práca so stromami je pre nás nie len prácou, ale aj vášňou a zodpovednosťou. Posudzujeme zdravotný stav a prevádzkovú bezpečnosť stromov. Našou prioritou pri všetkých zásahoch je ochrana životného prostredia a bezpečnosť práce. Poskytujeme komplexnú starostlivosť o dreviny v urbanizovanom prostredí, aby stromy zostali zdravé a bezpečné pre svoje okolie.

Posúdenie zdravotného stavu stromov

Najdôležitejším krokom v starostlivosti o stromy je posúdenie ich zdravotného stavu. Na základe identifikovaného problému zvolíme optimálnu starostlivosť a odborné ošetrovanie, ktoré sa postarajú o zdravie stromu aj z dlhodobého hľadiska.

Odborné ošetrovanie drevín

Odborné ošetrenie stromu zohľadňuje potreby čo najmenšieho zásahu, aby rezné rany boli čo najmenšie. Dôležitá je tiež včasnosť vykonania zásahu, ktorá zabráni prípadnej potrebe ďalších rezov. Ošetrenie koruny zahŕňa odstránenie chorých, poškodených a mŕtvych konárov. Podľa konkrétnej potreby odstraňuje tiež krížiace sa alebo tenké a slabé konáre. Redukcia koruny môže byť potrebná tiež vzhľadom na vyrovnanie strát v koreňovom systéme, aby sa zabezpečila dostatočná stabilita stromu.

Ochrana stromov na stavbách

Stromy na stavbách je potrebné ochraňovať pred poškodením. Na úvod vykonáme pasportizáciu stromov a ich stavu pred začatím prác a naplánujeme aj zrealizujeme ochranné opatrenia. Dreviny sa pri stavebných prácach chránia vo všetkých ich častiach (koruna, kmeň a koreňová sústava).

Rizikové výruby

Uskutočňujeme rizikové výruby stromov aj na ťažko prístupných miestach. K rizikovému výrubu môže prísť v dôsledku nebezpečného naklonenia stromu k obytnej budove, elektrickému vedeniu, alebo ak je strom poškodený. Ak je to vzhľadom na miestne podmienky potrebné, stromy zrezávame po častiach, aby nedošlo k ohrozeniu okolia. Vzniknutý odpad odvezieme na skládku biologického odpadu.

Väzby korún stromov

Vykonávame odborné bezpečnostné istenie stromov. Väzby korún stromov slúžia pre zabránenie ich rozlomenia v rizikových miestach koruny. Správne realizované väzby pomôžu korune odolať aj silnému nárazovému vetru, takže nedochádza k nebezpečenstvu zlomenia. Pomáhajú tak predchádzať prípadným materiálnym škodám a zraneniam.

Kontaktujte nás

Záruka kvality

Certifikáty

Zaujímavé čítanie

Najnovšie články

X

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním.
Viacej o používaní súborov cookies.